SON DAKİKA
editör
Takip Et!
3 Nisan 2013

Tarım Dışı İstihdam Ve Altın

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Tarım Dışı İstihdam Ve Altın

Altın FiyatlarıAltın YorumlarıEmtia AnalizleriTeknik Analiz - 3 Nisan 2013 18:07

Son ALTIN raporumuzda ALTIN’ın ralli yapamamasını olumsuz işaret olarak sizlerle paylaşmış ve önümüzdeki günlerde kritik 1530 seviyesinin test edilmesini beklediğimizi söylemiştik.

Raporumuz sonrası 1600’den 1565’e 35 Dolar’lık düşüş gördük. Kore’deki savaş gerginliği ve Pazartesi günkü kötü ABD imalat pmi verisine rağmen bu düşüş ALTIN’ın ne kadar alıcısız kaldığını da ortaya koyuyor.

Cuma günü 15.30’da ABD’den istihdam verileri geliyor. İşsizlik oranı ve tarım dışı istihdam değişimi verileri ABD Merkez Bankası FED’e yönelik beklentileri de şekillendireceği için ALTIN için kritik olacak.

İyi veriler beklenen 1530 testini getirecektir. ABD borsaları ve diğer riskli varlıklar ALTIN’a göre daha cazip görünmeye devam edecektir bu senaryoda.

Kötü veri ise ALTIN için bir toparlanma yaratsa da tek başına yetmeyeceğini düşünüyoruz.

Kaynak ; Dövizdestek

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 yorum yapıldı.
 1. RECEP diyor ki:

  HOCAM SİZİ TEBRİK EDİYORUM.NZD USD ÇOK GÜZEL ÇALIŞIYOR.GEÇEN HAFTA YAPTIĞINIZ YORUMUN AYNISI DEVAM EDİYOR.TEBRİKLERR.

 2. aydın diyor ki:

  sizinkide zararmı 25000 tl

 3. Gorkem diyor ki:

  İyi bir izleyici ve finansçı olarak görüşüm, Dün avrupa merkez bankasından gelen verilerin ışığında düşüşe geçtiği. Dolarda gevşeme olmadığı sürece 1520 yi test edeceği yönündedir. Akabinde 1520 den aşağı yönlü bir hareket kırılma yaratır. 1480 seviyelerinde takip eder.

 4. mete diyor ki:

  hocam sitenin aracılığıyla tüm arkadaşlara bir sorum olacak.bu sabah japonya inanılmaz bir parasal genişlemeye gitti.aylık olarak dolar bazında 75 mlr dolara denk geliyor buna rağmen altının düşmesini neye bağlıyorsunuz burada bir terslik yokmu?

 5. metin diyor ki:

  mrhba iyi günler.uzun zamandır takip ediyorum amatörüm ama bayağı bişeyler kaptım sayın editör teşekkürler.

 6. akarsu diyor ki:

  Hocam altin 1530 altina sizce inermi veya bu seviyeden alima gecmek mantiklimi olur.

 7. Tayfun diyor ki:

  Sayın editörüm günadın,
  Çok samimi bir şekilde belirtmek isterim ki bu siteden evvel altın ve yatırım ile ilgili değildim ve yapmazdım. Sadece mevduat ürününü kullanırdım. Fakat siztenizi takip etmeye başladığımdan beri analizleriniz, belirttiğiniz kontrol noktaları, aktardığınız bilgiler ile altın piyasasının az çok yorumunu yapabilir noktasına geldim. Artık bilinçli bir altın yatırımcısı olma yönünde ilerliyorum :) Zarar etmeme rağmen 1598 seviyelerinde satış yaptım. Ancak zararın seviyesini düşük tutabilmek ve zararın telafisi yönünde öngörülerde bulunabilmek sizin kattığınız bilgiler ışığında olmuştur.Şahsım adına tşk.lerimi sunuyorum.

 8. Alp diyor ki:

  Veriler kötü geliyor,borsalar çakılıyor, altın yine çakılıyor. Şaka gibi değil mi :)

 9. Alp diyor ki:

  Bütün dünya her zamanli gibi 1530′dan döneceğini düşünüyor. Böyle olunca bana kalırsa 1530′da küçücük bir direnç bile olmayacak,direk kıracak. Bütün hesapları alt üst olacak. Sonrasında belki istatistik dışı 1480′den döner bilemem ama 1530′un sağlam olduğuna inanmıyorum… Zaten 1500 demek kesin olarak AYI piyasası demek. Bir düzeltme gelseydi 1600′e en azından yarısını satacaktım yarım zarar edelim diye ama onada fırsat vermediler. 9000 lira zarar var.

  • demirhan diyor ki:

   1442 de destek var.muhakak 1500 ü aşağı kıracaktır. 10,000 lira zararda benden. :(

   • Alp diyor ki:

    100-103 arasında iken iy al satlar yaparak -1500′ kadar gelmiştim. Ama 2-3 günlük al-satlar yapıyordum çok hızlı hareket ediyordum, gaza gelip stop koymadım, inerkende çıkamadım. Sonra zaten bir hata sonra panikle hatalar zinciri. Şunun düzeltmesi gelirse 3-5 artık yavaş yavaş çıkacağım mecbur… Kimbilir belki de blöftür yine herkes düşecek derken altın uçabilir. Ama artık o kadarı bize denk gelir mi bilemem. Ben kararımı verdim…Ama yok, düzeltme gelmeden bu hafta 1500 altına giderse..! Bunu bilemiyorum tabi yarın sabah bunu’da netleştirip verilerden önce zamanda ayarlayıp pc başında olmam lazım. En çok koyanda günlük saatlik bütün psikolojimizi belirleyen şu meret oluyor. Ben kendimde bunu farkettim… :(

    • editör diyor ki:

     dikkat edin arkadaşlar para kazanayım derken sağlıgınızdan olmayın.hırs yapmayın.siteye alarm sitemi koyduk altında seviye belirleyip eposta isteyebilirsiniz,lütfen dikkat

     • kasım diyor ki:

      Arkadaşlar Her şeyin başı sağlıktır.para hırsına kapılıp sağlığımızdan olmayalım.sabır ve metanet çok önemli panik yapmayalım.Altın sanki 1530 görecek gibi. hoşça kalın iyi kazançlar.

 10. yücel diyor ki:

  arkadaslar 1550 den yükseliş trendi başlangıcı olur mu acaba?cumaya kadar 1600 leri görmesi lazım. cuma gününe kadar 1550 lerde giderse tarım dısının olumlu gelmesi halinde 1400 lü haneleri görebiliriz. o zaman büyük sıkıntı demektir. tek umudumuz tarım dısının olumsuz gelmesi ve buna ilaveten birkaç destekleyici ekonomik haber. bence şu sıralar çok dikkatli olmalıyız.

 11. muratkarakoz diyor ki:

  içim yanıyor 10000 lira zarar:…..

 12. yücel diyor ki:

  hocam aşırı satış var. satışlar tahminen nerede son bulur?

 13. G:Tolga diyor ki:

  arkadaşlar 1555 desteği kırıldı. galiba meşhur 1530 lar geliyor

 14. Ahmet diyor ki:

  Teşekkürler hocam…

 15. BÜLENT diyor ki:

  Hocam 1560-1562 kırılması 1520 leri bu hafta görürmüyüz.

 16. editör diyor ki:

  sayın atilla mailinizi güncelleyin lütfen

 17. Hilmi diyor ki:

  Hocam şu an alım yapmak orta vadede kâr getirir mi? Teşekkür ederim şimdiden.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

24 temmuz altın yorumları
Özel analizlerden derlediğimiz bir grafiğimizi ,sizin değerli yorumlarınıza bırakıyoruz...
images (25)
[email protected]
23 temmuz gbp/jpy detaylı yorumlar
Haftalık kapanışta 173.80 nin altında kapanış aşağı yönü, Haftalık kapanışta 174.55 üzerinde kapanış yukarı yönlü hareketi çağıracaktır. 172.99 düşüşten çıkış için güvenli bir liman olarak değerlendirilebilinir. Özel analizimizden bir kesit sunduğum grafiklere odaklanılması ...
23 temmuz eur/jpy teknik analiz
Detaylı özel analizimizden sizler için burada paylaşabilinecek tek bir nokta var. O da uzun pozisyon düşünenler için 137.34 kar için muhtemel hedef olarak görülebilinir. Daha fazlasını grafiğimizden yorumlayabilirsiniz. Her türlü analiz istekleri için ...
23 temmuz eur/nzd teknik analiz
1.5598 deki direnç noktası halen yukarı yönlü hareketi koruyor. 1.5627 den gelen düzeltme kendisine bu sefer 1.5485 bölgesinde vucüt buldu diyebiliriz. Eğer bu destek test edilirse ,2.dalga düzeltme tamamlanmış oluyor diyebiliriz. Bu da ...
Arama Yap
Köşe Yazarları

Birgram.com © 2014. Tüm Hakları saklıdır.